Kağan Ayanoğlu kimdir?

Kağan Ayanoğlu kimdir?

21 Haziran 2019 Genel 0

1972 yılında Isparta’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Isparta – Şarkikaraağaç’ta tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Ana Bilim Dalında doktora eğitimini tamamlayıp Doktor ünvanını aldı.

1998-2016 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bölüm başkanlığı, yüksekokul müdürlüğü gibi idari görevlerde de bulundu.

Kitap, dergi, makale yazarlığı ile alanında ve alan dışında alınmış birçok patent, faydalı model, tescil ile beraber bilimsel proje yürütücülüğü ve danışmanlıkta bulundu. Kosgeb projeleri alıp başarıyla tamamladı ve proje tescillerini aldı.

Tarım bakanlığı, IPARD-TKDK projelerinde özel sektöre proje hazırlama konusunda çalıştı.

Sağlık alanında biyosensörler, mikrochip yazılımı, elektronik tasarım ve otomasyon projeleri yürüttü. Isparta Göller Bölgesi Teknokentinde yaklaşık 8 yıl, ve İzmir Ege Ünv. EGE-IDE Teknokentinde 2 yıl arge çalışmaları yaptı.


Süleyman Demirel Üniversitesi Veteriner kliniğinde 6 yıl klinik şefi ve veteriner hekim olarak çalıştı.

Halen Smartvet Sağlık Hizmetleri Araştırma, Geliştirme ve İmalat Sanayi LTD şirketinin genel müdürü, ortağı ve Klinisyen uzman hekimi olarak çalışmaktadır.

Veteriner hekimlik mesleğini severek ve önceliği canlara vererek icra etmeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın